גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > מסלולים להפלגות > הפלגות בישראל
הפלגות בישראל
הפלגה לחו"ל בישראל
אי שם לפני ימי הקורונה רציתי להכיר את חופה הצפוני של ישראל מכיוון הים. יותר מפעם אחת הפלגתי באזור בדרכי לקפריסין, וגם ביקרתי בנקרות של ראש הנקרה לא מעט, אבל רציתי יותר. כיום, כשחופי קפריסין נעולים בפנינו, ההפלגה הזאת הופכת לאטרקטיבית במיוחד.

איי אכזיב כחול 80 רטג
איי יוון תאילנד והקריביים? האם ביקרת באיי אכזיב

הכר את חופי ישראל: מצודה וה"נמל" באפולוניה – ארסוף
המפליג צפונה מהרצליה מבחין בנקל במסגד הגבוה והבולט על מצוק הכורכר של החוף. צפונית למסגד נמצא אתר ארכיאולוגי ובו שרידי המבצר העתיק של אפולוניה – ארסוף, גם את שרידי המבצר ניתן לזהות מהים. לא רבים יודעים אבל במקום שכנה עיר חוף עתיקה ובה מיתקן ימי אשר חלק מהחוקרים ייחסו אותו לנמל.
דן מירקין, שייט ותיק, אשר לקראת סיום קריירה ארוכה כאחד מבכירי עורכי הדין בישראל, פנה לכתיבת עבודת דוקטורט בארכיאולוגיה ימית. במסגרת עבודה זו, ביצע חפירות תת מימיות לחשיפת שרידי המיתקן הימי של ארסוף.
בכתבה הבא

הפלגה במצריים – סיפור עדכני
הים האדום הוא סביבת העבודה שלי כבר למעלה מ 35 שנה. בעיקר מתחת למים. חיידק היאכטות מקנן אצלי כבר מספר שנים. לפני כשלוש שנים החלטתי להגשים חלום ולרכוש יאכטה. לאחר סקר שוק בחו"ל ובארץ נפלה אצלי ההחלטה לרכוש את ה"מריסול", בוואריה 40 שנת 2010, ישירות מהיבואן, אופק יאכטות, ולהוריד אותה למפרץ אילת כדי שתשמש להפלגות מסחריות.
שתי אופציות עמדו בפני להורדת ה"מריסול " לאילת: הראשונה בהובלה יבשתית והשנייה בהפלגה דרך תעלת סואץ לאילת. לכל אופציה יתרונות וחסרונות כאשר השיקול שהכריע את הכף היה שבסך הכל קני

אטרקציות ימיות באילת
החלטת לנסוע לאילת ואתה ממש ברגעים אלו בשלבי תכנון הטיול? מצוין, כי במידה ואתה מחובבי הים, השיט והמים, אילת מציעה מגוון אטרקציות ימיות.


איים בזרם
כאשר חלק מהשייטים יקראו כותרת זו בטח ירימו גבה וישאלו: ישראל ואיים? תתפלאו, יש בצפון המדינה כמה איים. רובם אמנם שמורות טבע: שגביון, אכזיב, נחליאלי, שחף ותכלת, אך הנוף סביבם מעניין ושונה מהמצוי במרכז הארץ, אני ממליץ למחפשים שינוי מהפלגות היום יום לבקרם

הליכה (הפלגה) לקיסריה
הפלגתם כבר לקיסריה? בכתבה: איך מגיעים, מה רואים וממה יש להיזהר.


הוי כנרת שלי
מה מציעים חופי סובב הכינרת לסירות ולאופנועי ים. תחקיר מיוחד.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<