גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > כתבות טכניות > כללי
כללי

אל תעשה זאת בעצמך
ברוב הכתבות אנחנו נותנים טיפים על עשה זאת בעצמך. אבל, יש תקלות אשר נראות לנו קטנות, לא רציניות ופשוטות לטיפול שניתן לנסות ולטפל בהן לבד, אבל לא! הן או מסוכנות מדי או ששגיאה קטנה מאוד עלולה לגרום לנזק אדיר.

מחלת-ים, כל מה שרציתם לשאול
כולם מכירים אותה, מעטים מחוסנים מפניה, חלקנו מפחדים ממנה ורובנו פשוט נאלצים להפליג איתה נוכחת בסירה – מחלת הים או Motion Sickness.


על תחזוקה קבועה וחשיבותו של נקיון
הסביבה הימית היא סביבה קשה וקשוחה ליאכטה. השילוב של מלח, רוח ורטיבות לא עושה טוב לחומרים מהם בנוי יאכטה. תחזוקה נכונה היא אומנות המניעה. ביאכטה היא גם המפתח לשיט מהנה ובטוח. לא פחות חשוב, לשמירה על ערך יאכטה!

מלטמי – מדריך למשתמש
כולנו מכירים את הרוח המלטמית. מי שלא חווה הפלגה ברוח מלטמית בין איי יון, יחווה אותה בעתיד. יובל קדר הפליג השנה, בתחילת יוני, ביוון, או יותר נכון ניסה להפליג, עקב עוצמת הרוח המלטמית שנשבה הוא מצא את עצמו יושב יותר זמן מהמתוכנן במפרצים ומחכה שהרוח תשקוט. בזמן הפנוי הוא מצא זמן לכתוב כמה טיפים למפליגים בים האגאי, כאשר הרוח נושבת.

הכן ספינתך לחורף!
סערת החורף הראשונה שפקדה את חופינו בתחילת חודש נובמבר תפסה את רובנו מוכנים. הנזקים לרכוש כלי השיט היו קטנים באופן יחסי. רוב הנזקים היו יכולים להימנע על ידי ביצוע מספר פעולות פשוטות מבעוד מועד. ריכזנו עבורכם מספר טיפים על מנת שתוכלו לעבור את הסערה הבאה בשלום.

מערכת גז הבישול ביאכטה.
מערכת גז הבישול ביאכטה נחבאת מהעין. אנחנו מסתכלים בנקודות הקצה: בלון הגז ובתנור מדי פעם לפעם, אך לא טורחים לבדוק את הצנרת ואת חיבורי הצינורות. כל זאת עד שקורה אסון. על אסון שכמעט וקרה וטיפים לתחזוקת המערכת בכתבה שלפניכם.

מבט מעין הציפור
טיפוס לראש התורן יכול להיות חוויה מדהימה, אך גם מסוכנת. עליה לתורן אינה רק למטרת בדיקת היתרים, המכ"ם או תאורת הניווט. בעליה לתורן יש לבדוק עוד נושאים ודברים חשובים לא פחות, וכמובן יש להיערך לבדיקתם נכון. חשבו, עליתם לראש התורן וגיליתם שבורג השתחרר, יש לכם מברג? בכתבה תמצאו טיפים לטיפוס ולעבודה בראש התורן, וגם חוויות מהתורן של המחבר.

מפרשי המאה העשרים ואחת
איך יוצרים מבד שהוא דו מימדי מפרש שצורתו תלת מימדית? זוהי השאלה שהתלבטו בה יצרני המפרשים המובילים בסוף המאה שעברה. NORTH SAILS, יצרנית המפרשים הגדולה בעולם הרימה את הכפפה והחליטה לייצר מפרש יצוק, השאר הפך להיסטוריה.


חשמל זה פשוט
טעינת מצברים ממתח חוף

לשרת את השרותים
אין שייט שלא נתקל בריח הביצים הסרוחות העולה משרותי היאכטה לאחר העדרות ולו של שבוע. החדשות הטובות בקשר לריח הנוראי הזה הן שהריח נעלם לאחר כמה הדחות של האסלה. החדשות הרעות הן שמקור הריח הוא גז היידרוגן סולפיד (HYDROGEN SULPHIDE ) שהוא גז רעיל ומסוכן !

בין הכרחי לכדאי
איך מרכיבים רשימת כלי עבודה לסירת מנוע חיצון?

מפרשים קשיחים
אודות מפרשים לא שגרתיים. איך זה עובד?

יבש אותה
עשה זאת בעצמך - הוסף מערכת אוורור לשמירה על סירתך יבשה וללא עובש.

מה דוחף אותן?
כל מה שרצית לדעת על מדחף היאכטה או סירת המרוץ שלך, איזה מדחף לבחור? איך זה עובד? גים קלי מספר את סיפור המדחף.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<