גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > יאכטות
יאכטות
אושיניס 461
קרוזרית עם ביצועים של יאכטה תחרותית

שרות כחול

לגון 50
יאכטה חדשה – LAGOON 50

על גבי בנטו אושיניס 46.1
וידאו -
ביקור בתערוכת דיסלדורף על גבי היאכטה הצרפתית שזכתה בתואר סירת השנה.
אייל מילבסקי מחברת תשוט מספר על היאכטה החדשה של בנטו.

הפלגת מבחן - ZAR 85SL
כמה זמן אמורה לקחת הפלגה מהרצליה ליפו?

מבחן ים - T909 Technohul
שוק כלי השיט החצי קשיחים בישראל (או בשמם הלועזי – RIB) - רותח. בשנים האחרונות יותר ויותר יצרנים ויבואנים מציגים את כלי השיט שלהם לקהל הישראלי, בו עולה המודעות ליתרונות וליכולות של כלי השיט החצי קשיחים.

בואו נפנטז...
נניח שקניתם מניות של סטרט-אפ ופתאום מבשרים לכם שהוא נמכר ויש לכם מאה מיליון דולר מיותרים. נניח שתמיד חלמתם להיות בעלים של יאכטת-על, סוג של אנייה קטנה שיש בה תנאים של מלון שישה כוכבים, מועדון ימי עם שלוש סירות מנוע מהירות, אופנועי ים ואולי גם מסוק על הסיפון, אולם כושר, בריכת שחיה ואולם קולנוע. נוסף לצוות המשיטים, הצוות שלכם כולל טייס מסוק, שף ברמה בינלאומית, חדרניות ומלצרים.
בקיצור חלום רטוב.

שאלות שעליהן יש לענות לפני שקונים יאכטה 10
הגעתם בשעה טובה לרגע המיוחל. יש לכם את הזמן הפנוי ,הכסף, והכי חשוב את הרצון לרכוש יאכטה. איזו יאכטה לבחור? בשוק יש עשרות או מאות הצעות אטרקטיביות. מנועיות ומפרשיות. תחרותיות מהירות וקרוזריות מפנקות. עם אין סוף אפשרויות של גודל מנוע, שטח מפרשים, עיצוב פנימי ,ציוד ומה לא. הנתון הקשיח היחיד הוא התקציב.

X-FACTOR-מאת גיורא קדר
כמאה קילומטר מפרידים בין שתי ערים דניות קטנות שכל אחת מהן היא מעצמת צעצועים. הראשונה בילוג, מקום מושבה של מעצמת צעצועי הילדים "לגו", השנייה בעיר הדרסלב, מעצמה המתמחה בצעצועים למבוגרים.
תכירו את X-YACHTהיא פחות ידועה בעולם מלגו, אך מוכרת מאוד בעולם השיט. היאכטות מתוצרת X, מככבות במקומות הראשונים ברוב תחרויות שייט היאכטות בעולם כבר שנים רבות.
הוזמנתי להתארח במספנה הדנית, אם הרשימה שלי תזכיר לכם ילד שנכנס לחנות של לגו - אתם לא טועים.

לכת המים הכחולים Amel שומרת על מסורת איכותית תוך שינוי כוון
היאכטות של AMEL היו ונשארו יוצאות דופן. במשך עשרות שנים הם יוצרו למען חתך משתמשים מוגדר: זוג שייטים מבוגר עם או ללא אורחים. היאכטות נבנו כך שזוג יכול להפעיל אותם מהקוקפיט ללא צורך בכוח פיסי. דגש רב ניתן לחוזק, אמינות, ונוחיות הפעלה ואחזקה. אם בודקים באחוזים את נוכחות דגמי אמל בקרב היאכטות חוצות האוקיאנוס המכונים בפי השייטים 'מים כחולים' ניתן היה לחשוב שאמל היא בצמרת יצרני היאכטות. המציאות הפוכה: אמל בממוצע לא יותר מ-20 יאכטות בשנה. התור לקבלת יאכטה חדשה נמדד בשנים. נראה שבזמן האחרון מנשבות רוחו

יאכטה חדשה הי-טק בעיצוב איטלקי אזימוט 66 FLYBRIDGE
היאכטות האיטלקיות מככבות כבר שנים בצמרת היאכטות המעוצבות בעולם. הכוכבת החדשה מבית אזימוט –יצרנית המנועיות האיטלקית הוותיקה , מוסיפה ליאכטה בעיצוב- על גם את המילה האחרונה של טכנולוגית הי-טק. תוצאת השילוב היא חווית שיט מיוחדת. האזימוט 66 היא יאכטה מנועית פורצת דרך. היא מקבלת את השראתה מהמסורת המצליחה של אזימוט בתחום יאכטות ה-FLYBRIDGE הכוללת יותר מ-300 יאכטות אזימוט 62 ואזימוט 64 שנמכרו ברחבי העולם מאז 2002.

ביקור אצל הרוזנת ההולנדית
המילה יאכט או בשפתנו יאכטה, היא מילה הולנדית. המורשת מספרת שבמאה השש עשרה הסבו בהולנד דגמי כלי שיט קטנים ששימשו בעיקר לשוד ימי - לשייט שעשועים. במילים אחרות: ההולנדים המציאו את שייט היאכטות.

איטלקיה ספורטיבית אלגנטית - אזימוט אטלנטיס 43
עד למשבר הכלכלי העולמי ב2008 היו יאכטות המנוע האיטלקיות ה"שם החם" בשוק. המשבר חתך את המכירות בעשרות אחוזים ורבים הספידו את תעשיית המנועיות המפוארת של איטליה. ההספד היה מוקדם מידי. המספנות אמנם שינו כוון ארגוני אך משנה לשנה התוצרת רק משתבחת.

Princess 68 - אם רולס רויס הייתה בונה יאכטות...
עיצוב יאכטות מדגם Fly bridge בגודל של 70 רגל מהווה אתגר לכל מתכנן כלי שיט ואדריכל ימי, בעיקר ברצון לבלוט בעיצוב חריג ושונה לעומת היאכטות המתחרות בשוק. היצרנים העיקריים בשוק זה הם Azimut, Princess Sun seeker, Ferretti, ו- Monte Carlo המתחרים על תשומת ליבם של הלקוחות.

הפולנים באים – דלפיה
שוק היאכטות הישראלי נשלט מזה שנים על ידי היצרנים הצרפתיים והגרמניים. יאכטות מפרש מתוצרת ג'אנו, בנטו, הנזה ובאווריה, מהוות את החלק הארי של היאכטות בישראל.
הפעם נציג את תעשיית היאכטות של פולין. כמה מותגי יאכטות נהדרים כמו סנריף יצרנית הקטמרנים ודלפיה יצרנית היאכטות מיוצרות בתעשיית היאכטות המפותחת של מדינה זו. כמו כן מיוצרים בפולין גם כמה מהדגמים הידועים של יצרנים אמריקאים ואירופאים.
עמית הארי, מבית הספר סיילור שהחל לייבא את המותג דלפיה לישראל, מספר לנו על המפעל הפולני.


מה עדיף, קטמרן או מונו הל?
משאל ים בין שייטים במהלך משט באוקיאנוס האטלנטי.
בשנים האחרונות נמכרות יותר ויותר יאכטות קטמרן בישראל. מגזין השיט הצרפתי הנפוץ VOILES ET VOILIERS ערך משאל בין שייטי קטמרנים ומונו-האל ומצא תובנות מעניינות, שאמורות להקל על המתלבטים בין הדגמים.

BALI - להישאר קרוב לפסגה
יצרנית יאכטות הקטמרן היוקרתית CATANA השיקה את הדגם המוזל BALI. המהלך המפתיע של יצרנית הקטמרנים היוקרתיות (והיקרות ) עורר התעניינות רבה בקרב שייטים ויצרני מפרשיות קטמרן בעולם. הייטיב לתאר זאת עורך מגזין הקטמרנים הנפוץ באירופה: "תארו לעצמכם שיצרנית מכוניות העל PORSCHE תוציא לשוק מכונית 4 דלתות במחיר שדומה למרצדס מסדרה E CLASS". מה גרם ליצרן להיכנס לקו מוצרים חדש ואיך נראית ומפליגה הקטמרן הראשונה בסדרה בכתבה שלפניכם.

ג'יפ עירוני קשוח ומפנק - ANTARES 42
מהו ה-DNA של יצרנית יאכטות? בשאלה זאת מתחבטים מומחי השיט כבר שנים. כנראה ש- DNA כולל מספר תכונות יסוד של יאכטה, החוזרות במינון כזה או אחר בכל דגם שיצרן מסוים בונה. ה-DNA מושפע מגורמים רבים שהחשובים שבהם הם: המסורת אותה הנחילו מייסדי המספנה והמיקום הגאוגרפי שלה. לדוגמה: בוני היאכטות הסקנדינבים, עד כמה שהשיקו דגמים המיועדים לים התיכון, לא הצליחו להשתחרר ממסורת בניית יאכטות סגורות וממוגנות מהרוח הצפונית הקרה.
בנטו ,יצרנית היאכטות הגדולה בעולם, החלה את דרכה כיצרנית ספינות דיג בחוף המערבי של צ

הנסיכה שממשיכה את השושלת PRINCESS 43
יצרנית יאכטות המנוע האנגליתPRINCESS מכרה 333 יאכטות מדגם 42 במהלך עשר השנים האחרונות, כך שמדובר בהצלחה בינלאומית. למרות ההצלחה החליטה החברה לשנות ולייצר דגם חדש PRINCESS 43. החלפת מותג מצליח היא תמיד אתגר גדול לכל יצרן, במיוחד בשוק היאכטות השמרני במהותו. החלפת הדגם הייתה אמורה להיות הליכה על חבל דק, בין שמירת מהותה של ה-42 שהפכה אותה לפופולרית, לבין שינוי שיספיק על מנת לעדכן אותה וליצור מודל חדש ייחודי אשר ישמר את הגורמים להצלחה. האם הם הצליחו? ניק ביונהם, בוחן היאכטות הוותיק של מגזין המנועיות

חיפשתי את השמש בממלכת יאכטות העל – SUNSEEKER
קרני שמש בהירות שהסתננו להן מבעד ענני הבוקר נשקו למרחבים התכולים, המשובצים במאות מפרשיות ומוקפים טבע ירוק, כאילו היו זרקור שהותקן במיוחד עבור חגיגה זו של הטבע. על פסיפס כלי השיט באזור, יאכטותמנועיות, מעבורות, אניות נוסעים, גלשני רוח וכמובן שלל מפרשיות, משקיפים צוקי ענק לבנים וזקופים וחופים חוליים זהובים והכל שלו ורגוע, מי מנוחות. מה שחסר להשלמת התמונה ברוב ימות השנה היא שמש אמיתית, חמה וצהובה, כזו שאפשר למצוא בציור ילדים, או אצלנו בישראל.

AZIMUT MAGELLANO 43
עיצוב איטלקי אופנתי ליאכטה מדגם "טרולר" עכשווית – שילוב מנצח!

יאכטה באופי בריטי – princess 52
בשנת 1973 השיקה חברת Princess את יאכטת הגשר העילי (fly bridge) כיאכטת הדגל של החברה. מאוחר יותר פיתחה החברה את "קטגוריה V" המצליחה הכוללת יאכטות ספורט ולאחרונה את "קטגוריה M" הכוללת יאכטות על, אך יאכטות הגשר העילי נותרו לב ליבה של פרינסס

לגרד את החוף - אוונטורה 23.5- הפלגת מבחן
מה אורך קו החוף של ישראל? התשובה: "תלוי באיזה כלי שיט אתה מפליג". אם תפליג ביאכטה גדולה, קו החוף יהיה קצר יותר מאשר אם תפליג בכלי שיט קטן אשר מסוגל לגרד את החוף ולהיכנס לכל מפרץ קטן.

מבחן ים Fourwinns 275
בתחילת שנות ה-2000 שונה החוק במדינת ישראל, ונוספה מדרגת רשיון נוספת לקטגורית המשיטים. לאלו אשר רצו לעבור מסירת מנוע ליאכטה קטנה, נוצר רשיון משיט 13, משיט סירת מנוע עד 8.5 מטר. הדבר הפך את שוק סירות המנוע בגדלי הביניים, אלו שאינן יאכטות למבוקש מאוד, ומספנת Fourwinns האמריקאית המיוצגת בישראל על ידי סטרים יאכטות חזרה למכור כלי שיט בשוק הישראלי.

דברים שרואים מקאן לא רואים כאן
חברת JEANEAU הצרפתית מבצעת פעילות עניפה על מנת לקדם את ליין היאכטות המנועיות הרחב שברשותה. בשנים האחרונות עבר המותגPRESTIGE מתיחת פנים ושדרוג רציניים מאוד, וכיום נחשבות יאכטות אלו ליאכטות מהטובות והמוצלחות בגדלים של 40-60 פיט.
כתב המנועיות שלנו ביקר באירוע השקת הדגמים החדשים לשנת 2011 ונהנה מכל רגע...

לקנות יאכטה מיד שניה - לאספנים בלבד: יאכטה מעץ
את המשפט "יאכטות הן הדבר הקרוב ביותר לחלומות אשר ידיים אי פעם יצרו" כתב אדם בשם רוברט נ. רוז ("Ships" Robert N. Rose) .
במציאות, לפחות שלי, המוקפת יאכטות הנבנות בפס ייצור המוני תוך שימוש בחומרים שונים. קשה למצוא יאכטות עץ איכותיות וייחודיות המיוצרות בעבודת יד ובמצב תחזוקתי סביר.

לשנות את חוקי המשחק - Super Air Nautique G23
כאשר גולש וייקבורד כמו שון מוריי (Shaun Murray) אומר: "מהסירה הזאת והלאה, ווייקבורדינג לעולם לא יהיה אותו דבר," אתה נוטה להקשיב. אחרי הכל, לאחר עשרות שנים של גלישה ברמות הגבוהות ביותר של ווייקבורדינג, מעטים הגולשים אם בכלל, היכולים לתת חוות דעת מקצועית כמוהו. ובכל זאת, הצהרה כזו נשמעת כהגזמה וקידום עצמי.

לקנות יאכטה מיד שניה : Amel Santorin 46 sloop
בשנה האחרונה הפלגתי על יאכטה מיוחדת במינה. יאכטה שלא רבות ממנה יוצרו בעולם. לרוב השייטים אין צורך להציג את המותגAMEL ,מותג היאכטות הצרפתי הידוע באיכות היאכטות שלו המיוצרות כך שיתאימו להפלגות סובבות עולם בנוחות מירבית.

קרן האור של הקטמרנים : HELIA 44
מגמת המעבר של שייטים מיאכטות חד גופיות ( מונו-הל) ליאכטות דו גופיות (קטמרן) הולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות בעולם ובישראל.
שייטים רבים הגיעו למסקנה שיאכטות קטמרן, כקונספט שיט מהוות פלטפורמת שיט אידיאלית, הן להפלגות מנוע והן להפלגות מפרשים. רבים רואים את מבנה הקטמרן כמבנה ימי מושלם. למבנה הקטמרן יתרונות רבים על פני יאכטות אחרות בין אם מדובר בהפלגת אחר צהריים בקרבת המרינה או בהפלגה לצורך חציית אוקיאנוס.
שייטי מפרשיות מושבעים יאמרו כי הקטמרן איננה מפרשית ממש וחובבי המנועיות יאמרו כ

לקנות ספינה מיד שנייה: Hallberg Rassy 312
רוב המאמרים במגזין אשר סקרו כלי שיט, לאורך השנים, סקרו יאכטות חדשות אשר רק עתה יצאו מהמפעל, נוצצות, מבריקות וחדשות. אולם שוק היאכטות מיד שנייה הינו שוק המרכז קונים ומוכרים רבים יותר משוק היאכטות החדשות. דויד לחיאני, ברוקר לסירות יד שנייה מביא סדרת כתבות על יאכטות שלא נס ליחן, יאכטות יד שנייה. בכל כתבה יספר לנו דודי על ההיסטוריה של דגם מסוים ועל מצבו בשוק כיום.
בכתבה הראשונה - Hallberg Rassy 312.

יאכטה חדשה- Elan Impression 444
יצרנית היאכטות ELAN, הממוקמת בסלובניה, החלה את דרכה במלחמת העולם השנייה, בייצור מגלשי סקי עבור הפרטיזנים היוגוסלבים, שנלחמו ביערות ובהרים כנגד הכובש הנאצי. לאחר המלחמה המשיכה והתפתחה החברה לייצור מגלשי סקי מקצועיים והיא ביצעה מהפכה בעולם הסקי כאשר המציאה את מגלשי הסקי המעוצבים, אשר אפשרו לראשונה סיבובים במהירות נמוכה ועם ציר סיבוב קצר.
החל משנת 1949 עוסקת ELAN גם בייצור סירות מפרש.

מונטריי 184- כרטיס הכניסה לעולם השיט המוטורי !
קיץ. הכנרת רוחשת פעילות. מאות סירות מפליגות והשייטים נהנים מהמים השקטים והמתוקים של האגם היחיד בישראל. לא פעם אנו נשאלים מה כל כך טוב בכינרת? לכאורה היא רחוק מהמרכז ולא נגישה. אז זהו שלא ממש. היום לאחר סלילת כביש 6 המרחק מתל אביב לכנרת נגמע מהר. הנגישות הפכה את רף הכניסה לאגם לנמוך מאוד, ויחד עם האוכל בא התיאבון, שוק סירות המנוע בכינרת הולך ותופס תאוצה ומספר סירות המונטריי הולך וגדל, כאשר כרטיס הכניסה לעולם סירות המנוע הינה המונטריי 184.

יאכטה חדשה – MONTE CARLO 76
מפעל יאכטות חדש נולד באיטליה, מפעל שכבר לפני ההשקה הרשמית של שמו ניתן להבין שהוא ישחק בליגה של הגדולים. Monte Carlo Yachts שבבעלות תאגיד כלי השיט בנטו מתמחה בייצור יאכטות-על מנועיות. היאכטה הראשונה הושקה בסתיו 2010 ושבתה את עיני הצופים בה, וגם זכתה בלא מעט פרסים יוקרתיים בתערוכות השיט. כשתראו את היאכטה הראשונה בישראל לא תוכלו להתעלם ממנה.


Catalina 445 – אמריקאית עם ביצועים
יאכטה אמריקאית מצטיירת ככלי שיט רחב וגדול שרק נוחיות המשתמשים עומדת בראש מעייני המתכננים. זה לא שהיאכטות של קטלינה חסרות תכונות של נוחיות, אלא שהן מזכירות יותר יאכטות אירופאיות מסורתיות מאשר יאכטה אמריקאית

יאכטה במבחן:Jeanneau 53
את שני הדגמים החדשים בטווח שמעל ל- 50 רגל השיקה היצרנית הצרפתייה תחת השם "קו היאכטות של ג'נו". מדובר בשני דגמים – הראשון הוא ה- Jeanneau 53 ,שעליו ערכתי את מבחן השיט, והשני הוא ה- Jeanneau 57. יש מעט מאוד מן המשותף לשני הדגמים, מלבד העובדה שהם בנויים באותו קו ייצור, וזה מה שעושה אותם כל כך מעניינים: המראה החיצוני יפה, אורך קו מים ארוך, פנים היאכטה מרווח, המערכות הן כשל יאכטות גדולות.ליאכטות גם יכולת לשייט בים פתוח או אוקיינוס. דגמים אלו תוכננו וניבנו לניצול מירבי של טכניקות ייצור המוני אשר חברת

במהירות הסלונה
שוק היאכטות הסמי תחרותיות בישראל הינו שוק מנומנם ושקט. מעט יאכטות ייעודיות נמכרו בשנים האחרונות. רוב היאכטות המתחרות הינן יאכטות סמי "קרוזינג" שעברו הסבה ל"מוד" תחרותי על ידי הוספת חבילות שדרוג למפרשים, למנור, לשדרן וכדומה.
בשנתיים האחרונות לא הגיעה לישראל אף יאכטה סמי תחרותית, אבל ב- 2010 נשברה הבצורת. הסלונה 34 הגיעה למרינה הרצליה והוכיחה כי עדיין יש עתיד לשיט התחרותי בישראל.

Super hawk – סופר יאכטה
איך מעצבים יאכטה ספורטיבית חדשה בעלת ביצועים משופרים ויחד עם זאת שומרים על מאפייני הדגמים הקודמים? לכאורה זאת שאלה בלתי פתירה אך זאת שאלה בה מתחבטים כל יצרני היאכטות. גם חברת "סאן סיקר" הבריטית, יצרנית יאכטות המנוע, עמדה בפני שאלה זאת כאשר ה -43 Super hawk (נץ הים המשופר) עלה על שולחן המעצבים.

מבחן ים - בנטו אושיניס 37
מעטות היאכטות מ-40 פיט הנמכרות בישראל מדי שנה. מבין היאכטות הללו, נמצאות בישראל כבר שתי יאכטות מדגם בנטו אושיניס 37. ביצענו עליה הפלגת מבחן אל מול חופי הרצליה.

לדוג באמריקאית מפנקת
לא כל יאכטה מתאימה להפלגת דיג מפנקת, ולא כל יאכטה מתאימה להפלגה משפחתית. איך משלבים בין השניים? הלורס 31, מבית היוצר של המספנה האמריקאית הותיקה LHURS בהחלט מצליחה לשלב בין השניים.

הם על המפה
לקומץ החברות העוסקות בבניית יאכטות - על, הצטרפה לאחרונה חברה ישראלית צעירה שכבר מזמן משחקת במגרש של הגדולים בתחום השיט.
על העוסקים במלאכה ועל יצירתם בכתבה שלפניכם.Jeanneau Sun Odyssey 50 DS
האודיסיאה של השמש בגרסה חדשה


Bordeaux 60 - בציר טוב
270 מייל הפלגה מברצלונה לקאן, ככה בודקים יאכטה!

הלאגונה הכפולה
זוכרים את הקטמרן מהסרט "עולם המים", עם קווין קוסטנר בתפקיד הסקיפר העשוי לבלי חת? קטמרן זאת ונוספות אשר שברו שיאי מהירות יוצרו ע"י חברת JTA הצרפתית, אימא הורתה של חברת LAGOON.
היום החברה בונה קטמרנים סולידיים יותר אבל לא פחות מעניינים.


קטנה וספורטיבית – HUNTER 27 X
בשנות ה-70 רב היאכטות שנמכרו בישראל היו באורך ממוצע של כ-20 פיט. אלו לא היו יאכטות במובן שמוכר לנו היום אלא סירות ל- DAY CRUISE עם קבינה קטנטנה. עם השנים, גודל היאכטות שנמכרו בישראל הלך וגדל, וכיום כמעט ולא נמכרות יאכטות הקטנות מ-30 פיט. אולם, להרגשתי בשנה האחרונה חל היפוך במגמה זו. אחת היאכטות שמביאות לשינוי במגמה זו היא ההאנטר 27.

מסטרקראפט 300
אינדקס: חדשנות בתחום הספורט הימי הינה מילת המפתח. חברת Mastercraft האמריקאית לקחה את הנושא צעד אחד קדימה. מותג סירות הסקי והספורט הימי החל לייצר יאכטות מנועיות קטנות המיועדות לקהל גולשי הסקי המעוניינים ליהנות מהפינוקים שכלי השיט יכול להעניק גם לאחר הפלגת הסקי או הווייק בורד.


האנטר פאסג' 45cc. ארבע על ארבע על הים.
שנת 2005 הביאה איתה חידושים בקו היאכטות של תאגיד לורס האמריקאי. מבין הדגמים המעניינים של שנה זו בולטת במיוחד ההאנטר פאסג' "סנטר קוקפיט". היאכטה נבנתה ב"קונספט אמריקאי" שעיקרו: נוחות מירבית הן בעת העגינה במרינה והן בהפלגה, בדגש על בטיחות וגימור, כל זאת עם קו עיצובי מרשים.

ממלכת החלומות הרטובים
ביקור (קצר מאוד) בממלכת החלומות (היקרים), או מה מציעה לנו השנה חברת SUNSEEKER יצרנית יאכטות המנוע הבריטית. המבקר בתערוכת השיט השנתית בלונדון לא יכול היה לטעות: הכסף הגדול של עולם השיט נמצא ביאכטות המנוע.

היאכטות של HARMONY
Harmony היא חברה צרפתית חדשה ליצור יאכטות. האם הטכנולוגיה ושיטות היצור שלה מהוות פריצת דרך בתעשית היאכטות העולמית?

צרפתייה ספורטיבית ויפה - dufor 385
יצרן היאכטות הצרפתי ארח את צוות "דרך הים" להפלגת הכרות ב-385 החדשה

יאכטת הדגל של JEANNEAU
הכרה תאור ותכונות של היאכטה האמורה להיות יאכטת הדגל של היצרן הצרפתי - Sun odyssy 54

Oceanis Clipper 373
לאחר כמעט 20 שנה של חידושים, בנטו עדיין מצליחה לחדש ולהגדיל את המעטפת הביצועים בתחום השיט - אבל האם תמיד מדובר בשיפורים?

לדוג ב"סטייל"
סקירה של יאכטת המנוע החדשה של סאן סיקר המיועדת לשיט תענוגות ודיג.

קרם בוואריה
ביקור במפעל היאכטות של בוואריה משאיר אצל הנוכחים רושם של מתקן סודי המשלב טכנולוגיות מתקדמות עם משמעת ותזמון גרמנים.

מאגנום 21 - מפרשית יוצאת דופן
שמשון ברוקמן מבכירי שייטי ישראל (אליפות עולם, אליפות אירופה והשתתפות באולימפיאדה) הפליג במפרשית חדשה בנוף השיט הישראלי: טרה-מרן כלומר תלת גופית. חוויותיו ומסקנותיו המקצועיות בכתבה שלפניכם

טיסת ניסוי - בוסטון ויילר
חמש שעות וארבעים ותשע דקות מלרנקה שבקפריסין לחיפה שבישראל. מרחק של 142 מייל. זאת הפעם הראשונה שסירה פתוחה, מונעת במנוע חיצון עושה את הדרך הזו.

צרפתייה קטנה וזריזה
צוות כחול הוזמן לבחון את היאכטה החדשה של Jeanneau. ה-Sun fast 35

איך לבחור סירת מנוע?
יש מאות דגמי סירות מנוע. איך מוצאים את הסירה שמתאימה לצרכים שלנו. כולל הסבר מושגי יסוד בבנית כלי שיט.

Comet 38 : סטייליסטית איטלקית
היאכטה Comet 38 הוצגה בתערוכה הימית בסאוטהאמפטון, גיימס גרמיין כתב העיתון YACHTING MONTHLY בחן את היאכטה ביבשה ובים, רשמיו והתרשמותו לפניכם.

היאכטות החדשות 2003
סקירה והתרשמות מדגמי היאכטות החדשות אשר הוכרזו לשנת 2003

בוואריה 36 - Hot Number
יאכטת המפרשים בוואריה 36 במבחן המגזין הגרמני seglen

seal 22
סיפורן של ה"סיל 22" – מחווה ליאכטות הראשונות בישראל

זוג או פרד
מה עדיף, קטמרן או מונוהל? משאל ים בין שייטים תוך כדי שייט והשואה.


sun fast 37
יאכטת המפרשים החדשה של ג'אנוTALL SHIPS - ספינות מפרשים מסורתיות
ביקורה של ה-PROGIA ,ספינת מפרש המשמשת לאימון קדטים של צי הסוחר הפולני, במרינה הרצליה ,עורר עניין ושאלות רבות על ספינות מפרש בעלות מפרשים מרובעים ה- SQARE RIGERS . האם הספינות האלו שימושיות או שהן קוריוז רומנטי בלבד? איך משיטים ספינות גדולות ומורכבות כאלו? האם הן שטות ברוחות קדמיות? מה יכולתן לחדד לרוח? וכדומה.

אצלם, הגודל כן קובע !
סיפורן של יאכטות העל בישראל ובחו"ל

יאכטה, ועוד סירה בפנים!
אם לשפוט לפי קבלות הפנים על הרציפים הרי ה- 40 TRAGA הולכת להיות קלף מנצח. אפילו הציניקנים המושבעים של רציפי המרינה יהיו מוכנים להודות שהיא נראית טוב. תמהיל של קווים מעודנים עם קוק-פיט מפנק המאובזר עם יותר אוחזי משקאות מאשר קיימים במכונית קדילק.

מועדון שייטים כרמל
על שיוטי הדגם הבין לאומי E-22 במועדון החיפאי


גדול הוא יפה יותר - דופור 525 גראנד לארג'
בניגוד לאמרה הנפוצה כי קטן הוא יפה, הצרפתים, יצרני יאכטות "דופור" (Dufour ) מוכיחים באמצעות ספינת הדגל החדשה שלהם שגדול הוא יפה יותר. כאשר אתה רואה לראשונה את ה-525 גראנד לארג' אתה חש התפעמות של ממש - ובשעה שאתה בודק את פנים היאכטה אינך יכול עוד לחכות כדי להניף את המפרשים ולהפליג! קיווינו שלא נתאכזב...

מחפשים יאכטה יד 2?
במדינת ישראל נמכרות ונקנות בממוצע כמה עשרות יאכטות מדי שנה. שווי היאכטות נע מכמה עשרות שקלים ועד מאות אלפי דולרים. כמו כן נקנות יאכטות גם בחופי יון וטורקיה הקרובות, ומגיעות אלינו בהפלגה. בנוסף ליאכטות המפרש נקנים ונמכרים במדינת ישראל עוד כמה מאות אופנועי ים, בעיקר בעונת הקיץ החמה, ומספר לא מבוטל של סירות מנוע קטנות לסקי מים וויקבורד בחופי הכינרת.© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<