גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > מפרשיות
מפרשיות
כל מה שרצית לדעת על שקלים גמישים.
מהם שקלים גמישים? שקלים גמישים (באנגלית Soft Shackels ) הם מוצר פשוט, חבל קצר עם לולאה בקצהו האחד וקשר בוהן או קשר דומה בקצהו האחר. השחלת הקשר ללולאה סוגרת את השקל הגמיש, אם זה כל כך פשוט (וגם זול) מדוע לא החלו להשתמש בשיטה זו כבר לפני עשרות (או מאות) שנים, כדי לענות על שאלה זו נחזור לעבר.

מהפך בשיט המפרשים?
בנטו, יצרן יאכטות המפרש הגדול בעולם מציג את מערך המפרשים המהפכני שלו. האם אנו עדים למהפכה בשיט המפרשים? האם היצרנית הצרפתית מצאה את שובר השוויון של שוק יאכטות המפרש? בינתיים, אב הטיפוס ממשיך בניסויי- ים. בנטו טוענת שהעסק עובד. לפניכם הצצה ראשונה לרעיון יוצא דופן.

הבלם המרכזי - מותר המנור -PREVENTER
כל סקיפר מתחיל מכיר אותו, מעטים משתמשים בו (במידה הרצויה- מותר המנור או בשמו הלועזי פריוונטי). קורא נאמן הסב את תשומת לב העורך לדיונים סוערים בפורומים שונים בעניין. אנסה לעשות סדר בכלי חשוב זה, להתעכב על טכניקות מימושו ונקודות הכשל. במאמר אתרכז במותר למנור הראשי, אך הדברים נכונים באותה מידה גם עבור מנור המאסף, או אפילו מנור החלוץ (אם קיים).

מבחן ים-קרן לייזר למפרשית - LASER BAHIA
תרבות השיט בישראל עוברת בשנים האחרונות מהפך. מספורט שהיה מיועד בעיקר לבעלי אמצעים, הוא הפך לנחלת רבים, תעיד על כך הפריחה של מועדוני השיט ברחבי המדינה. בתי הספר במרינות השונות מחזיקים יותר יאכטות למטרות השכרה מאשר יאכטות ללימוד שיט ומספר בעלי רישיון המשיט בישראל נמצא במגמת גידול מתמדת.

בבחינה – נקרה INFUSION F18
הופעת הבכורה של ה"אינפיוז'ן" היתה בתחרות 'EuroCat' במאי 2007. כותב שורות אלה זכה ויצא לטיסת מבחן על "פורמולה 18" החדישה ביותר.


אתגר בים/ שיוט האקסטרים
שיוט מפרשיות הקטמרן הארוך והקשה ביותר יצא לדרך. שיוט של נחישות, אומץ, טכנולוגיה מתקדמת, ותפילה קטנה שהכל ייגמר בשלום

סדנת קטמרן שלא תרצו לשכוח
מה גרם לג’ים יאנג, אחד מבכירי מאמני השיט בעולם ואולי אף הטוב שבהם, לפקוד את ארצנו דווקא בימים סוערים אלה ולערוך בה שתי סדנאות שייט לחובבי מפרשיות הקטאמרן.


סירות מפיברגלס, אנשים מברזל
סיפור מסע שמונת הקטמרנים מקפריסין לתל אביב. משהו על תכנון מוצלח, קבלת החלטות נכונה, לחץ, סערה קשה, ובעיקר רוח האדם

גולשים לאתונה 2004


עם תחילת שנת 2003, מתייצב לו ישראלי בראש הדירוג העולמי בענף ספורט ימי, מחזה נדיר ביותר בעולם הספורט הישראלי. גל פרידמן מכרכור, חבר מועדון הפועל שדות-ים, גולש הרוח הטוב בעולם נכון להיום, ובוודאי אחד הטובים בעולם כבר לאורך שנים.

מתמקדים במשימה האולימפית
סקירת אליפות ישראל למפרשיות 470, האחרונה לפני המשחקים האלימפיים (2004) ומבט על דור העתיד של השיט.

הקפת האי טסל : אירוע הקטמרנים הגדול בעולם.
הקפת האי טסל : אירוע הקטמרנים הגדול בעולם.


לראשונה השתתפה קבוצת שייטים מישראל באירועי השיט של האי ההולנדי Texel וחזרו עם מדלית זהב.
הקפת האי טסל : אירוע הקטמרנים הגדול בעולם.
גליון 19


מאת מאיר ריב"א

בקנאה ועיניים כלות עקבנו כל שנה אחר האירוע הגדול מסוגו בעולם - תחרות הקפת האי טסל (זו לא שגיאה, כך מבטאים המקומיים את שם האי) בצפון הולנד. האירוע מרכז אליו 500 עד 600 סירות כל שנה. היות ומדיבורים וחלומות אין הרבה תועלת, החלטנו לפני שנה

אקספרס לאכזיב
משט הקיץ של הקטמרנים לאכזיב, הפך כבר למסורת. זאת השנה השלישית שהמשט לזכרו של אריק רוזנטל יוצא לדרך.

משט הקטמרנים השנתי לאכזיב
לזכר לוחם השייטת אריק רוזנטל - 2006


© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<