גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2019
חדשות הים 2019
משרד התחבורה קורא לכם!
זה הזמן שלנו להשפיע!

הזקן והים
לציון חמישים שנה לשיוט הגולדן גלוב 1968, זינקו 18 שייטים מנמל ל'סאבלס ד'אולון שבצרפת להקפת העולם - 30,000 מייל, לבד בים, ללא עצירה וללא קבלת עזרה חיצונית. לאחר 211 ימים 23 שעות, 12 דקות ו- 19 שניות היה זה ג'אן לוק ואן דן, בן ה- 73, שחצה ראשון את קו הסיום.
בשנת 1968, יצאו תשעה שייטים הרפתקנים בפעם הראשונה לתחרות הקפת העולם, לבד בסירה, ללא עצירות, וללא שום אפשרות לקבלת עזרה חיצונית. חוקי התחרות היו מינימליסטים. לא נדרשו שום דרישות סף ואפילו דמי הרשמה לא נדרשו מהם. איש לא עשה זאת קודם ואיש לא

קיץ פורה במדליות לשייטים הישראלים!
הנוער הישראלי ממשיך להביא לנו כבוד

מרינה שביט מתרחבת!
נוספו עוד 50 מקומות עגינה במרינה חיפה

מספנת אשדוד ים
מספנת אשדוד ים חוזרת לפעילות לאחר הפסקה של 4 שנים, בהן המספנה הושכרה לקבלני משנה

תל אביב -יפו חוגגת ים
שישי ושבת 21-20 בספטמבר, לאורך רצועת החוף של תל אביב-יפו

השיט בארצות הברית: תשעה אחוזי גידול במכירות, ואיפה המפרשיות?
מאת: אורי גל

הכלכלה של ארצות הברית היא הכלכלה הגדולה בעולם. מהם כיווני ההתפתחות של השיט בארץ ענק זו? מהם הטרנדים והמספרים? ומה אנחנו יכולים ללמוד מההתפתחות ענף השיט שם?

באלי (4.1) לי כזאת - להתאהב בחמישה מבטים
כתב: Philippe Echelle
צילומים: יח"צ

שלוש שנים (ו-140 קטמרנים) לאחר ההשקה המוצלחת של דגם מפרשית הקטמרן BALI 4.0, שודרג הדגם לגרסה 4.1. קטמרן חדשנית זו הזניקה קדימה את המותג הצרפתי החדש. במונחים של עיצוב פנים, איכות בניה ואיכות חיים על הסיפון, ה- 4.1 BALI הציבה שיאים חדשים.
סקרנים להכיר ולהבין את הדגם החדשני, הצטרפנו להפלגה במפרשית הקטמרן המסקרנת

מהעבודה ביבשה אל ההדרכה בים – ראיון עם אבי מויסה
כשאומרים תנועת הנוער העובד והלומד, על מה אתם חושבים? כנראה שלא על ים, לא על יאכטות ולא על כלי שיט. אבל יש מי שכן הצליח לעשות את ההקשר הזה. מדובר בסיפור חיים מעניין עם שינוי משמעותי, הכירו את אבי מויסה, שעשה זאת, מעבודה כמנהל לוגיסטי בנוער העובד והלומד הוא הפך למדריך שיט.
אבי סיפר לנו כיצד החל החיבור אל הים, מה גרם לשינוי המפתיע, וכיצד נראים חייו של איש חינוך מנוסה.


איך בונים אלופי שיט
סיפורו של מועדון מפרשיות האופטימיסט בשדות ים.

יום חם – אש!
שבוע שלישי של מאי. מדינת ישראל בוערת. גל חום חריג בעוצמתו לעונה מכה בישראל, ועוד במהלך ל"ג בעומר. שריפות פרצו במספר אזורים בארץ וכילו ישובים שלמים ונזק עצום לרכוש, אך למרות הטמפרטורות הגבוהות והשריפות, בשיא גל החום, התכנסו במרינה הרצליה מאות שייטות ושייטים ליום עיון בנושא אש!

נא לשמור מרחק נגיעה!
שמירת מרחק נגיעה הוא מושג ביהדות הנוגע ליחסים בין גבר לאישה. ריבוי מקרי ההתנגשות בין יאכטות בזמן האחרון, מביא למחשבה לאמץ כלל זה גם בשיט ובמיוחד בשיט התחרותי.

היכן יעגנו בנינו ונכדנו ?
צוות תכנון המעגנות בחופי ישראל הציג את תכניתו להוספת מקומות עגינה בישראל. לחופי הים התיכון בישראל קיימות היום 7 מרינות. זאת לצד עוד מספר מקומות אשר ניתן לעגון בהם באופן מוגן כזה או אחר, או שלא ניתן לעגון כלל, מעגנות חברת חשמל, עתלית ועוד. כידוע לכולנו, החוף הישראלי אינו משופע במפרצים וגם לא במרינות, אז איפה נעגון בעוד 50 שנה?

סיכום תערוכת דיסלדורף 2019
שיחת סיכום של התערוכה בין עורכי כחול, גיורא וגל קדר

ביקור בפרסטיג 680
במסגרת תערוכת דיסלדורף 2019 ביקרנו ביאכטה הצרפתית מתוצרת PRESTIGE. אורי אידן מחברת סטרים יאכטות, מספר לנו על היאכטה המוצפת אור ובעלת החלונות הענקיים

הזמנה למפגש שיתוף ציבור
בנושא - תכנית מתאר ארצית למעגנות , מומלץ לכל מי שמתעניין בתחום

הפלגת מבחן - ZAR 85SL
כמה זמן אמורה לקחת הפלגה מהרצליה ליפו?

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<