גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016
חדשות הים 2016
משט הידידות – קפריסין ישראל 2016
ב-13 באוקטובר, למחרת יום כיפור הוזנק משט הידידות ישראל-קפריסין 2016 על די מנהלת לשכת התיירות הקפריסאית ויו"ר חברת אתרים ממרינה תל אביב.

חום איטלקי
גנואה – בירת ליגוריה, מולדתו של כריסטופר קולומבוס, ומעצמה ימית אדירה בעבר. גם כעת, מדובר בנמל הגדול באיטליה, ואחד הגדולים באירופה. אני מודה שגם כשייט יאכטות וקפטן דליברי מעולם לא טרחתי להיכנס לפינה הצפון מערבית הזו של הריוויירה, ולא זכיתי לראות את המגדלור העתיק האדיר מהים. נקודה רעה לחובתי, שכן פנינות תיירותיות בקרבתה לא חסרות, והאיטלקים חמודים כתמיד.

דור ההמשך של היאכטונרים בבית הספר המשותף חוף הכרמל
הנה הגיעו הימאים לסוף הדרך! לאחר עבודה של שלוש שנים מכיתה י' עד יב' הגיע עוד מחזור של יאכטונרים לסיום.
9 בנות ו 12 בנים עמדו בכבוד במסלול ייחודי הנלמד במספר בתי ספר בודדים בארץ. מכיתה י' הקדישו הילדים שלוש שעות שבועיות ללימוד עיוני של החומר למשיטי יאכטות.

מרינה אשקלון קולטת סירת כיבוי וחילוץ חדש.
לפני קצת יותר משלוש שנים פרצה שריפה גדולה במרינה הרצליה.
השריפה פרצה בסירת מנוע שסיימה לתדלק בבריכה המרכזית של המרינה. הרוח הצפונית דחפה את הסירה הבוערת לרציףA במרינה, שם אחזה האש בשתי יאכטות נוספות, אחת מהן נשרפה כליל והשנייה נפגעה קשות. למרבה המזל השריפה כובתה ללא נפגעים בנפש, מאות אנשים הגיעו באותו יום שישי בצהרים ושהו במרחק קצר מאוד ממוקד האש.

לא פחות ממהפכה.
מרינה הרצליה מריצה את מתקן האחסנה החדיש לסירות.

אתגר על הסאפ
זה התחיל כחלום. יובל בוצר (29), שייט מגיל שש ואלוף ישראל במפרשיות בדגם לייזר, הוא אחת הדמויות המרכזיות בעולם הסאפ בישראל. בעקבות חלום ישן הוא יצא לחתירת סולו בסאפ מראש הנקרה ועד לתל אביב. מדובר ב 122 ק”מ שאותם ביצע במשך ארבע עשרה שעות חתירה ללא הפסקה.

חם-קר, סוער-רגוע באילת- אליפות העולם בגלשני RS:X
העיר אילת ארחה במהלך חודש פברואר את אליפות העולם בגלשני רוח מדגם RS:X. מבחינת הגולשים הישראלים, היה מדובר בתחרות ביתית בתנאים מיטביים. הרי זה המגרש הביתי והקרוב.


אליפות ישראל ליאכטות 2016
ברכות לאלופי ישראל! הסתיימה לה עוד אליפות מוצלחת.

שנת 2016 היתה שנה מוצלחת לאלופי סקי המים הישראליים
באליפות אירופה לנוער, אשר נערכה השנה בישראל, הוכתר הגולש הישראלי גיאפירר כאלוף אירופה לנוער בסקי מים לשנת 2016, באליפות העולם אשר נערכה במקסיקו זכה הגולש הישראלי ליאור סופר בתואר אלוף העולם, גיא פירר במדליית הארד במקצה הבוגרים ובמדליית הזהב במקצה הנוער, בנוסף זכתה אורי בוז'ו-מסרי בתואר סגנית אלופת העולם במקצוע הוייקסרייט.

אליפות ישראל 2016 - סופ"ש ראשון
החשש הקבוע של מתכנני אליפות ישראל בשיט הוא האם חודש נובמבר יהיה גשום או קייצי? תהיה רוח או "שטיל"? ובכלל, האם יהיה קר או חם והיאכטות יגיעו או שהשייטים יעדיפו להישאר בבית.

בואו לשחק!
בדרך כל הימאים מגיעים לדיסלדורף בינואר. השנה ביקרתי בה באוקטובר כהכנה לינואר. רוצים לדעת למה?

תחרות גביע הקומודור
תחרות הקומודורס קאפ היא תחרות הדגל של rorc (רויאל אושן רייסינג קלאב באנגליה). זהו הארגון החשוב בעולם לתחרויות של יאכטות האחראי על מספר גדול של תחרויות באירופה, בקריביים, באוסטרליה וכמובן בממלכה.
הקומודורס קאפ היא תחרות שנערכת פעם בשנתיים כאשר הפורמט הוא תחרות קבוצות, כל קבוצה מייצגת מדינה, לכל קבוצה שלוש יאכטות בגדלים שונים וכל יאכטה מתחרה בקטגוריה שלה במהלך שבוע.

מנסיונם של אחרים
אופנוע ים התהפך בכנרת

להתחרות בחשיכה - צוותים ישראלים מתכוננים לתחרות שיט באנגליה
בסוף חודש יולי יצא צוות ישראלי המונה 15 שייטות ושייטים לתחרות ה- COMMODORES CUP. ההשתתפות בתחרות הינה פועל יוצא של פרויקט ייחודי, אשר אורגן ותואם על ידי עומר ברנד, שייט ישראלי בכיר, אשר הוצג בגיליון כחול הקודם. בכתבה הנוכחית מספר עומר על ההכנות לתחרות המאתגרת באנגליה, הנערכת בדגש על הפלגת לילה.


SAIL TEL AVIV הראשון!
חול המועד פסח הסתיים במזג אוויר נפלא לאוהבי הים, הטמפרטורות עלו, הים היה שקט וסייל תל אביב הראשון שהתקיים מול חופי תל אביב יצא לדרך. אלפי משתתפים, עשרות קיאקים, מאות חותרי סאפ, שייטים ושייטות וכ-150 יאכטות צבעו את חופי תל אביב בשלל צבעים. אירוע סייל תל אביב אמור להיות אירוע שנתי מסורתי אשר יהווה כינוס שנתי לכול חובבי הספורט הימי לענפיו. האירוע אמור להיות אבן שואבת לתיירות ימית וכן לקדם את הספורט הימי על ידי חשיפתו לקהל הישראלי.

נאוטיק בכנרת - יום חג לספורט הימי המוטורי ופגישה עם גולשים מקצועיים מארה"ב.
מאות חובבי ספורט ימי מוטורי ובעלי סירות מהירות התכנסו בחוף סירונית בטבריה לאירוע פתיחת עונת הספורט הימי אשר אורגן על ידי סטרים יאכטות, יבואנית סירות נאוטיק (NAUTIC BOAT COMPANY) האמריקאיות לישראל. האירוע הוקדש לחשיפת דגמי נאוטיק לשנת 2016.

יאכטות השנה של אירופה - מי בוחר? איך בוחרים? מי נבחר?
תערוכת השיט של דיסלדורף 2016. באולם תצוגה מספר 5, שגודלו כמגרש כדורגל, מוצגות עשרות סירות מנוע ויאכטות מנועיות קטנות. על אחת מהן מדבקה גדולה עם הכיתוב המרשים: "יאכטת המנוע של אירופה לשנת 2016". לצד המנועית ניצבים אנשי המכירות והתכנון הגאים של היצרנית. במהלך שנת 2016 נראה את התואר מוצמד לכל פרסומת של המנועית.
מי עומד מאחורי התואר המחייב? מי האנשים המחליטים על מתן התואר, אשר יש המשווים אותו ל"אוסקר של ענף השיט"? אז באמת כמו באוסקר יש קבוצה של שופטים, אבל כאן הדמיון מסתיים.

חזון ארבעת המעגנות
בעוד מספר שנים יהיו בחופי תל אביב-יפו ארבע מעגנות בנוסף לשתיים הקיימות היום: מרינה תל אביב ונמל יפו. כך אומר ירון קלין מנהלה הנמרץ של חברת "אתרים" העירונית, בראיון משותף ל"כחול" לקראת אירועיSAIL TEL AVIV - "סייל תל אביב" ,אשר יתקיים בסוף אפריל השנה. עופר דובנוב מנהל מרינה תל אביב ואיתן פרידלנדר איש הפורום לקידום השייט בישראל, השתתפו בראיון.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<