גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2014
חדשות הים 2014
ניווט טרום עידן ה GPS
פתאום מערכת ה G.P.S הפסיקה לעבוד. .. כך במקרים רבים מתחיל תאור של מצב חירום מפי שייטים רבים. במקרים רבים בהן התקלה מתגלת במרינה נמנעים השייטים לצאת לים (בצדק לדעתי) על אף שיש ביאכטה מערכת G.P.S משנית. זאת עד שהפלוטר הראשי המותקן על עמדת ההיגוי חוזר לתפקד.
אין ספק שהתמכרנו למכשיר, אשר לאחר מאות שנות נווט אסטרונומי ואלפי שנות נווט חופי מגיש לנו את המיקום המדויק "על המטר" ללא צורך בחישוב או בהשקעת זמן. ברגע שהמכשיר מפסיק לפעול אנחנו מאבדים ביטחון.
חדש באשדוד ים - סירות גומי מתוצרת KOLIBRI
יצרן סירות גומי הותיק, KOLIBRI בעל נסיון של למעלה מ-20 שנה ביצור סירות גומי בתקני האיכות והבטיחות המחמירים ביותר הקיימים בשוק האירופאי עושה עליה לישראל, ועכשיו אפשר למצוא את מגוון הסירות מתוצרת KOLIBRI בחנות אשדוד ים במרינה אשדוד.


מנסיון העבר
כניסה למרינה

לקראת אולימפיאדת הנוער
הכנות נבחרת הגלישה

עדכון חשוב לגבי ויזות תיירים למפליגים לטווח ארוך בתורכיה
בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים רבים ביחס לתייר בתורכיה. החוקים משתנים ונאכפים, כך שמצאנו לנכון לחזור ולהזכיר מה הן הדרישות מתייר הנכנס לתורכיה כשייט, דהיינו, לשהות ארוכה יותר מאשר סופ"ש או שבועיים הפלגה.

אם בארזים נפלה שלהבת....
הלג השני של הוולוו אושן רייס התחיל בקייפטאון, דרום אפריקה לכיוון אבו דאבי ב 19 לנובמבר 2014. השיוט התחיל ברוחות חזקות ותנאים מאתגרים באוקיינוס הדרומי, אולם בניגוד לשנים קודמות, העצירה המתוכננת הבאה, באיחוד האמירויות, גרמה לצוותים לנווט צפונה ומהר מאד הם נכנסו לאזור המכונה הדולדרום: אזור המאופיין ברוחות חלשות ותנאי מזג אוויר לא יציבים. דיווח על סערה חזקה ולא צפויה גרם לצוותים לשנות מסלול ברגע האחרון. מכאן התחילה שרשרת אירועים שהובילה להתרסקות יאכטת המפרשים של קבוצת TEAM VESTAS על שונית קרגדוס קר

אליפות ישראל של הפורום לקידום השיט 2014
סיכום האליפות המוצלחת לשנת 2014 ושמות הזוכים באליפות!

לדוג באחריות – איך לא לכרות את הענף עליו אנו יושבים?
כולנו אוהבים לראות דולפין מקפץ במים לצד היאכטה, צב ים העולה לשאוף אוויר בלב ים, וחלקנו גם נהנים מדי פעם להוריד חכה למים כדי להוציא כמה דגים טריים וטעימים.
חוויות כאלה הולכות ונעלמות, בין היתר בגלל משבר בניהול הדיג בים התיכון. החדשות הטובות הן, שלא מדובר על גזירת גורל, זה בידינו, ואנחנו כאנשי ים יכולים לשנות את המצב. החברה להגנת הטבע יצאה לאחרונה בקמפיין "דגים באחריות" לקידום רפורמה בניהול הדיג בים התיכון, כדי שכולנו נוכל להמשיך וליהנות מים עשיר בטבע, דגים ודייגים.


איך לקרוא לה?
תתחדשו, קניתם יאכטה חדשה. אחד הטקסים המרגשים לדברי כל יאכטונר הוא טקס השקת היאכטה. ההרגשה היא שלא מדובר רק בטקס סי מלי, כי רבים מאתנו ישוו זאת להולדת תינוק, ורואים ביאכטה שלהם דמות אנושית לכל דבר. ליאכטה, כמו לתינוק, נהוג לתת שם.

הזמנה לאליפות ישראל 2014
חגיגת שיט מרהיבה במהלך שני סופי שבוע בנובמבר

הישג יפה לחותרת הקיאק הצעירה
דריה גולוביצקי הגיעה למקום ה-4 באליפות סלובקיה במהלך יוני 2014

אנו נבנה פה נמל. מרינה בנמל תל אביב ההיסטורי?
באזור גוש דן אין כיום מקומות עגינה פנויים. המרינות של הרצליה, תל אביב ויפו נמצאות בתפוסה של מעל 100% כבר זמן רב. מנהלי המרינות מלהטטים תוך ניסיונות למצוא מקומות עגינה בשיטת "המיטה החמה". מקום עגינה של כלי שיט שמוספן או יוצא לחו"ל נתפס מיד. רשימות ההמתנה ארוכות.

נחום "חתולי בן גל הלך לעולמו
השייט הותיק, מורה השיט, איש הפלי"ם ושיט בכל רמ"ח אבריו נפטר היום. יהי זכרו ברוך

משט דגים באחריות
23/5/2014 - משט דגים באחריות במרינה הרצליה, על מנת שגם הילדים שלנו יוכלו להנות מהדגים בים!

מצילים את הים? סיפור על דייג ודגים
לאחרונה הושק קמפיין פרסומי רחב ומתוקצב היטב תחת השם "דגים באחריות- הרפורמה להצלת הים התיכון", אליו נרתמה החברה להגנת הטבע. הקמפיין קורא לרפורמה להצלת הים והדגה, אך למעשה עוסק בקידומו האגרסיבי של מהלך מסוים, והוא- לחץ על מקבלי ההחלטות לאסור לאלתר את עבודתם של הדייגים בשיטת הדיג המכונה "מכמורת". במסגרת זו נעשים מאמצים עילאיים, תוך הסתמכות על נתונים מדעיים לכאורה, על מנת להציג את דייגי המכמורת הישראלים, כ- 22 במספר בארץ כולה, לא רק כמשמידי הדגה בים התיכון וכאחראים לאסון אקולוגי, אלא ככאלו שגוזלים

כנס תעשית השיט הראשון!
כנס תעשיית השיט הראשון נערך ב-13.1.2014 בכפר המכביה ברמת גן. הכנס נועד להפגיש את העוסקים בשיט באופן מקצועי ולהציג נושאים משותפים.

הזמנה להשקת פרויקט 49
הזמנה להצגת פרויקט של צמד שייטים צעירים ואיכותיים הרוצים להגיע לאולימפיאדת ריו 2016!

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<