גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > טיפים להפלגות > שייט מפרשים
שייט מפרשים
שידרן איתן
תמונות היאכטה ההפוכה אשר איבדה את השידרן שלה ופורסמו ברשתות החברתיות זעזעו את קהילת השייטים הבינלאומית. העובדה שהיאכטה הייתה יאכטה אשר יוצרה בפס יצור על ידי יצרן גדול, ותיק ובעל מוניטין רק הוסיפה לדאגה. אפשר להירגע, לא מדובר בתקלה שגרתית. אך אפשר וכדאי ללמוד איך לשמור את השידרן, הוא הקיל בשמו הלועזי.

7 שנים? 10 שנים? 20 שנה? – מתי צריך להחליף יתרים ביאכטה שלך?
התורן והחיבל הקשור אליו הוא מהמכלולים החשובים ביאכטה, הם גם מהמכלולים היותר רגישים ועדינים שבה. החשש בפני נזק שיגרם לו משותף לכל ציבור השייטים, אך הטיפול והתחזוקה בהם עומדים ביחס הפוך לחשש. רובנו מכירים את התורן עד לגובה המנור ושוכחים להרים את המבט, לבדוק ולתחזק את התורן לכל אורכו.

ללמוד ולהפנים !
ראובן ז'אק, מדריך שיט בעל ניסיון רב, מאשקלון, משתף אותנו באירוע שארע ביום שבת 24.8.2013 בשעות אחר הצהרים צפונה למרינה אשקלון. אין הוא מציין את שם היאכטה או הסקיפר. האמור אינו מהווה ביקורת אלה הוא בבחינת: "רצוי ללמוד מניסיונם של אחרים".

בסיס להצלחה בשייט
טיפים באסטרטגית השיט

גליון 2

מאת איתן פרידלנדר


עקרונות הזינוק בשייט תחרותי
הזינוק הינו המפגש הטקטי המרתק ביותר בשייט. מספר הרב של כלי שייט המתמרנים בשטח מצומצם, בצפיפות גבוהה מהווה אתגר גדול לכל שייט מתחרה.

גליון 3

מאת איתן פרידלנדר

להפליג מהר יותר. לקראת פתיחת תחרויות השיט.
איך מציבים את המפרשים כדי להפליג מהר יותר? השאלה הזאת משותפת לשייטי מפרשים בכל כלי-השיט. לקראת פתיחת תחרויות השיט 2001/2002 בכל דגמי כלי-השיט, איתן פרידלנדר מסביר איך להגביר את מהירות ההפלגה. הכללים נכונים ממפרשית ועד ליאכטה.

גליון 8

מאת איתן פרידלנדר


תחרויות שיט - כיצד מנקדים?
מאמרה של עדי גלבוע, שייטת 470 המחפשת ספונסר לאולימפיאדת בייג’ין 2008.
צוות הבנות עדי גלבוע ורביד קנוניץ’, מקום שלישי באליפות העולם למפרשיות 470 לנוער מחפשות ספונסר שיסייע להן להגיע לאוליפיאדת בייג’ין 2008. כל תרומה וסיוע יתקבלו בברכה. ניתן לצור קשר עם מערכת כחול או ישירות עם עדי בטלפון 052-8795342 052-8795342 .
זוהי כתבה שניה של עדי על שיט תחרותי וחוויות שיט. לכתבה הקודמת.

צילום: גילי אמיר

האנדיקאפ - שיטת הניקוד בתחרויות שייט
הסבר קצר על השיט מאת רוני ברמץ, אחראי ניקוד IRC בישראל וראש ועדת ניקוד בפורום לקידום השייט

שינויי חוקת השיט לתחרויות סירות מפרש
איגוד השיט הבינלאומי ISAF , המאגד את כל איגודי השיט הלאומיים בעולם, אחראי בין השאר על פרסום חוקי תחרויות השיט ונספחיהם הכוללים תקדימים (CASES ). חוקים אלו הינם החוקים המחייבים בכל תחרויות השיט בעולם, החל משיוטי מועדון וכלה בתחרויות בינלאומיות. כדי לשמור על עקביות מסוימת החליט האגוד לשנות חוקים אלה אחת ל 4 שנים בלבד. העדכון האחרון בוצע בשנת 2005

גליון 38

מאת צבי זיבלט

לקראת משט הקטמרנים השנתי לאכזיב
איתן פרידלנדר מימית נותן טיפים ועצות לשייטים.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<