גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > מרינה אשקלון קולטת סירת כיבוי וחילוץ חדש.
מרינה אשקלון קולטת סירת כיבוי וחילוץ חדש.
לפני קצת יותר משלוש שנים פרצה שריפה גדולה במרינה הרצליה.
השריפה פרצה בסירת מנוע שסיימה לתדלק בבריכה המרכזית של המרינה. הרוח הצפונית דחפה את הסירה הבוערת לרציףA במרינה, שם אחזה האש בשתי יאכטות נוספות, אחת מהן נשרפה כליל והשנייה נפגעה קשות. למרבה המזל השריפה כובתה ללא נפגעים בנפש, מאות אנשים הגיעו באותו יום שישי בצהרים ושהו במרחק קצר מאוד ממוקד האש.

צילום באדיבות ימית סחר
 
לפני קצת יותר משלוש שנים פרצה שריפה גדולה במרינה הרצליה.
השריפה פרצה בסירת מנוע שסיימה לתדלק בבריכה המרכזית של המרינה. הרוח הצפונית דחפה את הסירה הבוערת לרציףA  במרינה, שם אחזה האש בשתי יאכטות נוספות, אחת מהן נשרפה כליל והשנייה נפגעה קשות. למרבה המזל השריפה כובתה ללא נפגעים בנפש, מאות אנשים הגיעו באותו יום שישי בצהרים ושהו במרחק קצר מאוד ממוקד האש.
באותה עת הייתה למרינה הרצליה סירת כיבוי אשר סייעה למכבי האש במאמצי הכיבוי מכיוון הים, הסירה יצאה מהשרות לאחר האירוע.
שריפה זו הציתה דיונים רבים ושאלות נוקבות לגבי מוכנות המרינות לטיפול באירועים דומים. לא הרבה יודעים, אבל מספר שבועות לאחר האירוע במרינה הרצליה פרצה שריפה דומה במרינה אשקלון, שריפה זו כובתה במהירות ולא גרמה לנזקים לכלי שיט אחרים.
במסגרת היערכות המרינות ורספ"ן למקרים דומים, ולאור אישרו בכנסת של "חוק המעגנות", אשר מחייב את המרינות להיוועץ עם רשות הכיבוי המקומית עלתה גם המודעות לטיפול באש מכיוון הים.
עד לאחרונה, למעט במעגן שביט בחיפה, אשר נמצא בתחומי נמל חיפה, שם ניתן להשתמש בגוררות הנמל בעת שריפה, בשאר המרינות בארץ לא היו סירות כיבוי ייעודיות. לשמחתנו השייטים, מרינה אשקלון הייתה החלוצה בתחום, הנהלת המרינה רכשה סירת כיבוי ייעודית מחברת ימית סחר בע"מ ובמהלך חודש נובמבר 2016 נמסרה הסירה לאנשי המרינה באשקלון.
 
הסירה מתוצרת Pro worker ההולנדית הינה באורך 6.7 מטר ומצוידת בשני מנועי חיצון. הסירה מתאימה הן לעבודות במרינה והן לכיבוי אש - מותקנת עליה משאבה שלMAXFLOW  18 בעוצמה של 300 גלון לדקה. המשאבה מסוגלת להתיז מים למרחק של 30-40 מטרים. לתותח המים פונקציה נוספת של יצירת מיסוך מים לקירור אשר מאפשר התקרבות של הסירה הבנויה מאלומיניום אל מקור האש למטרות חילוץ או על מנת שניתן יהיה לטפל במקור האש מקרוב.
כפי שכבר ציינו, מרינה אשקלון הינה החלוצה בתחום. מרינה הרצליה רכשה ציוד כיבוי יבשתי הנגרר על ידי טרקטורון, לדעת מומחים ציוד זה אינו תחליף לסירת כיבוי. למיטב ידיעתינו אין למרינות כיום כלי שיט ייעודיים למטרות כיבוי. מיותר להסביר את החשיבות העליונה של המצאות סירת כיבוי בכל מרינה, מדובר בדיני נפשות! מערך הכבאות בישראל עבר מהפך אחרי אסון הכרמל אשר גבה את חייהם של 44 קורבנות, נרכשו מטוסי כיבוי וציוד רב אשר כבר הוכיח את עצמו בשריפות ענק. אין צורך לחכות לאסון. רספ"ן חייב לאכוף את חוק המעגנות בנושא כיבוי האש, מעבר לנזק לרכוש, מדובר בדיני נפשות!      

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<