גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2016 > אליפות ישראל ליאכטות 2016
אליפות ישראל ליאכטות 2016
ברכות לאלופי ישראל! הסתיימה לה עוד אליפות מוצלחת.


איתן פרידלנדר מנכ"ל ימית סחר

צוות יאכטה דפנה

זאב גלאובר - אות הוקרה על פועלו למען השיט בישראל
בוקר יום שישי בסוף השבוע השני של אליפות ישראל. התחזיות מנבאות רוחות מזרחיות. חוויה של ים שטוח ומפרשים מול תל אביב?
השייטים נפגשים על הדק הצפוני במרינה תל אביב, שיוט "ימית" המסורתי לזכרו של דורון עזרא ז"ל, בחסות ימית יבואנית ומשווקת ציוד ימי. בניגוד לתחזית, הרוח צפונית, וחזקה... שיוט ימית הינו שיוט גאוגרפי לאורך חופי תל אביב, ללא תלות בכיוון הרוח. מראה הזינוק עם הספיניקרים הצבעוניים מול שובר הגלים של המרינה היה מרהיב. עשרות יאכטות מילאו את הים בצבעים עזים ומלאי חיים, הים הפך צבעוני. שיוט ימית פתוח גם ליאכטות שאינן מתחרות באליפות ומספר היאכטות המשתתפות בשיוט כמעט והוכפל!

זוכרים את התחזית? כמו על פי הזמנה, טקס הסיום והענקת פרסי שיוט ימית תוכנן לשעה 1300. הרוח הפסיקה לנשב בשעה 1330! היא צנחה מעוצמה של 15 קשרים ל"שטיל" מוחלט. לשמחתנו, כל היאכטות הספיקו לסיים את השיוט ולהגיע למסיבת הסיום המושקעת והעליזה של ימית אשר אורגנה על ידי איתן פרידלנדר ורעות סיראי. כל הכבוד על הפרסים המושקעים שהוגרלו בין משתתפי השיוט העממי. חשוב לפרגן לכולם!
ביום שבת, שוב תחזית לרוח מזרחית חזקה. אבל בבוקר השיוט בתל אביב – אין רוח! שופט התחרות גולדי הוציא את כולם לים בציפייה לרוח. השייטים מקבלים דיווחים שבצפון ובמזרח  נושבת רוח מזרחית בעוצמה של 15-25 קשר. מפרץ חיפה לבן כולו. אבל מול תל אביב – כלום...
לאחר ציפייה ארוכה, הוזנקו לבסוף היאכטות ברוח קלילה בעוצמה של כחמישה קשרים. הרוח הפסיקה לנשב במהלך השיוט והמסלול קוצר. השייטים חזרו למרינות להתארגנות לקראת מסיבת סיום האליפות וטקס הענקת הפרסים אשר נערך באותו ערב.
 
בשנים האחרונות הטקס נערך בערב של היום האחרון של האליפות על הדק הצפוני של מרינה תל אביב. המרינה לובשת חג במהלך כל ימי האליפות, ובמיוחד בערב מסיבת הסיום. האחראים לניהול המוקפד והירידה לפרטים הם מנהל המרינה עופר דובנוב וסגנו אילן גבע אשר הפכו את המרינה למארחת הקבועה של אליפות ישראל ביאכטות. עופר מבין את חשיבות האליפות לנוף השיט בישראל ותומך באליפות בקביעות, עזרתו ניכרת לאורך כל ימי האליפות.
טקס הסיום בהנחיית אבירמה גולן נערך במעמד ראש העיר תל אביב, מר חולדאי. ראש העיר הבטיח לשייטים כי יוקם מעגן נוסף בתל אביב: "אם לא נצליח מהדלת, ניכנס מהחלון, אם לא מהחלון, מהקיר ואם לא מהקיר, ממנהרה". הבטחות צריך לקיים ונקווה כי חזון ארבעת המעגנות יקרום עור (ושובר גלים) במהירות.
והיה גם טקס סיום: מעין דוידוביץ' זכתה באות הוקרה מיוחד על הישגיה האולימפיים. איתי כפרי, גולש נוער זכה בתשורה מתנת קדר סוכנות לביטוח וימית סחר על הישגיו בגלישת רוח בשנים האחרונות. זאב גלאובר, מנהל המרכז הימי במכמורת זכה באות יקיר הפורום לקידום השיט על פועלו לקידום השיט בישראל. בטקס הססגוני והמושקע הוכרזו מנצחי שיוט וולבו רייס ושיוט קדר סוכנות לביטוח אשר נערכו בסוף השבוע הראשון. כל אלו היוו את החימום לאלופי ישראל לשנת 2016 אשר הוכתרו לאחר סיכום התוצאות של ארבעת ימי השיוט .

אלופי ישראל לשנת 2016:
ORC1
1- אקס פרזידנט בפיקוד שי בכר
2- בלו וייב בפיקוד יואב פוגטש
3- גוסט בפיקוד גל אביב
 
ORC2
1- סיביסקיט בפיקוד רוני רביב
2- אפוקסי ליידי בפיקוד אבירם סויסה
3- סייקלופ בפיקוד יוחאי פלצור

ORC3
1- טרן בפיקוד אהרון פרימרמן
2- מירלבה בפיקוד עופר מלכוב
3- דפנה בפיקוד איתן קרבצ'יק

ORC 4
1- שלי בפיקוד יורם שרת
2 - אורסה מיינור בפיקוד איגור פולובוי
3 - פיץ' בפיקוד טלי גרבר

לדף התוצאות המלא באתר הפורום לקידום השיט

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<